atpakaļ
Tiņjanova lasījumi

Tiņjanova lasījumi – starptautiska literāra konference, kurā pulcēsies ievērojami literatūras zinātnieki, literatūras kritiķi un rakstnieki no Krievijas, Latvijas, Eiropas valstīm un ASV.

Rēzeknē tika uzsākti Tiņjanova lasījumi – starptautiska literāra konference, kurā pulcēsies ievērojami literatūras zinātnieki, literatūras kritiķi un rakstnieki no Krievijas, Latvijas, Eiropas valstīm un ASV.

Šī ir literāra pulcēšanās ar tradīcijām – pirmie Tiņjanova lasījumi šeit norisinājās 1982. gadā. Vieta nav izvēlēta nejauši. Tieši Rēzeknē, 1894 gadā pasaulē nāca ievērojams krievu rakstnieks un literārais zinātnieks, romānu, kas veltīti Puškinam, Gribojēdovam, dekabristiem un to lokam autors.

Par Tiņjanova lasījumu patroniem uz ilgiem gadiem kļuvuši filoloģijas doktore, rakstniece, Bulgākova Krievijas fonda priekšsēdētāja Marietta Čudakova un Latviešu dzejnieks un sabiedriskais darbinieks Jānis Peters. Tieši viņi 16. augustā atklās literāro konferenci.

Šogad tā ir iespējama pateicoties Pjotra Avena – zināmajam Krievijas finansista un mecenāta atbalstam, kurš nolēma izveidot sava labdarības fonda nodaļu arī Latvijā, sava tēva senču dzimtenē.