atpakaļ
Latvijas Nacionālais teātris ar Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu dosies uz Kirila Serebreņņikova vadīto Gogoļa centru Maskavā

Latvijas Nacionālā teātra aktieru trupa ir pieņēmusi slavenā režisora Kirila Serebreņņikova uzaicinājumu doties viesizrādēs uz Maskavu. Tās tiks izrādītas jaunajā Gogoļa centrā, kas apmeklētājiem durvis vēra šā gada februārī. 

 

Latvijas Nacionālā teātra aktieru trupa ir pieņēmusi slavenā režisora Kirila Serebreņņikova uzaicinājumu doties viesizrādēs uz Maskavu. Tās tiks izrādītas jaunajā Gogoļa centrā, kas apmeklētājiem durvis vēra šā gada februārī. Uz kaimiņzemi kultūras apmaiņas nolūkos Nacionālais teātris “ved” divus darbus – K.Serebreņņikova “Voiceku”, kas ļoti spilgti runā par varas un indivīda attiecībām, un Danila Harmsa “Veceni” Vladislava Nastavševa režijā. Nacionālais teātris Gogoļa centrā viesosies no 1. līdz 4. aprīlim.

 

Ar Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu kopumā uz Maskavu brauc ap 40 cilvēkiem – Latvijas Nacionālā teātra štata un ārštata darbinieki. Viesizrādes Gogoļa centrā ir ilgi gaidīts notikums. Rudenī plānotas arī Gogoļa centra viesizrādes Rīgā, kuras varētu būt ļoti interesantas Latvijas teātru apmeklētājiem.

 

Jauno Gogoļa centru K.Serebreņņikovs ir iecerējis veidot kā mākslas platformu. Telpa ir atvērta ne tikai teātrim, bet arī kino, mūzikai un starpdisciplināriem projektiem, kuros mākslas brīvi šķērso robežas. Agrākā Gogoļa teātra aktiertrupas kodolu K.Serebreņņikovs papildināja ar svaigiem kolēģiem un par spēles noteikumiem izvirzīja mākslinieciskās domāšanas daudzveidību. Vairākus savus darbus K.Serebreņņikovs ir iestudējis arī Latvijas Nacionālajā teātrī. 2009./2010. gada sezonā viņa izrāde “Mirušās dvēseles” tika atzīta par labāko iestudējumu Latvijas teātros.

 

P.Avena Labdarības fonds “Paaudze” kultūru atbalsta regulāri. Kopš dibināšanas 2008. gadā fonda galvenie mērķi ir bijuši labdarības palīdzības sniegšana un mecenātisms, par prioritārajiem virzieniem izvēloties atbalstu bērnu veselības aizsardzībai, Latvijas un Krievijas kultūras apmaiņas jomu, kā arī stipendijas un grantus zinātnes jomā.

 

Papildus informācijai:

Inese Dābola

Inese.dabola@outlook.com

Tālr.+37129147722