atpakaļ
„Polovciešu dejas” Jūrmalā

2014. gada 12. jūnijā uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzstāsies Igora Moisejeva Valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis (Krievija). 

2012. gada februārī ansamblis svinēja savu 75. gadadienu ar galā koncertu uz Krievijas vēsturiskā Lielā teātra skatuves, kura programmā ietilpa jauni izvedumi, kas uzvesti speciāli jubilejai. Tāpat 2012. gadā ansamblis jubilejas ietvaros pilnībā izpārdotā koncertā uzstājās Rīgā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Pēc izcilajiem panākumiem pieņemtslēmumsIgora Moisejeva ansambli uzaicināt uz Latviju 2014. gadā, lai vēl lielāks skatītāju loks varētu izbaudīt ne tikai krāšņo teatrālo uzvedumu, bet arī gūtu unikālu iespēju redzēt dejotāju meistarību, kurai pasaulē nav līdzvērtīgas.

 

Koncerta programmā iekļauti pasaules tautu slavenākās dejas, kas kļuvušas par kolektīva "vizītkarti": moldāvu "Žoks", grieķu "Sirtaki", krievu deja "Vasara", aizraujošāArgentīnasganu deja "Gaučo". Kā arī pirmoreiz Latvijā tiks izpildīts spilgts viencēliena uzvedums "Polovciešu dejas" A. Borodina mūzikas pavadībā.

 

Igora Moisejeva Krievijas valsts akadēmiskā tautas deju ansamblis ir pasaulē pirmais un vienīgais profesionālais horeogrāfijas kolektīvs, kas nodarbojas ar pasaules tautu dejas folkloras reklamēšanu un māksliniecisku interpretāciju. Ansamblis dibināts 1937. gada 10. februārī un kopš tā laika tā koncetdarbība nav mitējusies. Kopš 1945. gada ansamblis ar triumfu uztsājies visā pasaulē, izraisot sajūsmu skatītājos.

 

Projekts tiek rīkots ar Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda, kompāniju "Uralhim", "Severstal" un Petera Avena labdarības fonda "Paaudze" atbalstu.