atpakaļ
Dzintaru koncertzālē pasaules slavenais kamerorķestris „Maskavas virtuozi”

„Maskavas virtuozi”, kas nosaka augstāko izpildījuma līmeni kamerorķestriem Eiropā, Dzintaru koncertzālē uzstājās 11. augustā festivālā SUMMERTIME – aicina Inese Galante.

 Orķestris ir viens no retajiem pasaulē, kur katra mūziķa profesionālisms ir tik augsts, lai varētu spēlēt arī bez diriģenta vadības. Kopā ar „Maskavas virtuoziem” koncertēja divkārtējs Lielās mūzikas balvas ieguvējs – pianists Reinis Zariņš.

Vienā no festivāla pieprasītākajiem koncertiem klausītāji varēja dzirdēt dažādu laikmetu un valstu komponistu versijas par gadalaiku tēmu. Kamerorķestra izpildījumā izskanēja Antonio Vivaldi slavenais vijoļkoncertu cikls, īpaši „Maskavas virtuoziem” aranžētais Pētera Čaikovska cikls klavierēm un tango lielmeistara Astora Pjacollas „Četri gadalaiki Buenosairesā”.

Izcilības orķestri 1979. gadā dibinājuši draugi un domubiedri – starptautisku konkursu laureāti, solisti un Maskavas orķestru koncertmeistari. Šobrīd ik gadu „Maskavas Virtuozi” sniedz vairāk nekā 100 koncertus, uzstājoties Karaliskajā Alberta zālē Londonā (RoyalAlbert Hall), Kārnegi Ņujorkā (Carnegie Hall), Santori Tokijā (Santory Hall) un citās lielajās koncertzālēs visā pasaulē. Apvienības spilgtākās iezīmes ir spožs artistiskums, eiropeiska atskaņojuma kultūra un mīlestība pret publiku. Amerikāņu izdevums Los Angeles Times kamerorķestri salīdzinājis ar Šveices pulksteni – precīzs un elegants, katram mūziķim veidojot daļu no sinerģiska un ļoti efektīva mehānisma.

SUMMERTIME festivālā koncerta īpašais viesis bija latviešu pianists Reinis Zariņš, kurš savu meistarību slīpējis Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, apliecinājies 11 starptautiskajos konkursos un plašā koncertdarbībā no Eiropas līdz Ziemeļamerikai un Āfrikai.

Izcilā kamerorķestra klātbūtni SUMMERTIME festivālā atbalstījis Pētera Avena labdarības fonds (PALF) „Paaudze”, realizētās kultūras apmaiņas atbalsta programmas ietvaros. PALF „Paaudze” kopš tā dibināšanas 2008. gadā īstenojis dažādus kultūras, izglītības un veselības veicināšanas atbalsta projektus. Iniciatīvai iegādāties insulīna sūkņus bērniem ar diabētu atsaucies Ineses Galantes fonds, kas radis iespēju Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientiem, viņu vecākiem un aprūpētājiem festivāla koncertus apmeklēt bez maksas.