atpakaļ
Debija Latvijas koncertdzīvē – pasaulē leģendāru pianistu duelis

9. augustā līdz šim Latvijā nebijušā duelī tikās divas mūzikas pasaules leģendas – pianisti Daniils Krāmers (Даниил Крамер, Krievija) un Valērijs Grohovskis (Валерий Гроховоский, Krievija, ASV). Unikālo performanci bija iespējams baudīt festivālā SUMMERTIME – aicina Inese Galante.

9. augustā līdz šim Latvijā nebijušā duelī tikās divas mūzikas pasaules leģendas – pianisti Daniils Krāmers (Даниил Крамер, Krievija) un Valērijs Grohovskis (Валерий Гроховоский, Krievija, ASV). Unikālo performanci bija iespējams baudīt festivālā SUMMERTIME – aicina Inese Galante.

 

Dzintaru koncertzālē Krievijas džeza skatuves virtuozs D.Krāmers un ASV dzīvojošais V.Grohovskis sacentās meistarībā, improvizējot ar pasaulē zināmāko klasiku – Mocarta, Bēthovena, Šopena, Gēršvina, Elingtona u. c. skaņdarbiem.

 

D.Krāmera virtuozo un intelektuāli dziļo spēlēšanas stilu apbrīno visā pasaulē. Pianista solo un koncerti ar pasaulslaveniem orķestriem likuši jūsmot publikai ne tikai Eiropā, bet arī Austrālijā, Ķīnā, Āfrikas un Centrālamerikas valstīs. Iemīļots kopš pirmās viesošanāsfestivālā 2014. gadā, D.Krāmers atgriežas, lai Latvijas klausītāji kļūtu par pirmatklājējiem duetam ar viņam līdzvērtīgo džeza meistaru – Valēriju Grohovski.

 

Izsmalcināti savienodams divus pretpolus, – akadēmisko un džeza mūziku – V.Grohovskis publiku vienmēr pārsteidz ar muzikāli negaidītākajiem pavērsieniem. Viņa īpašo spēles manieri visvairāk baudījuši klausītāji ASV, kur paralēli aktīvai koncertdarbībai pianists ir arī profesors Teksasas Universitātē.

 

Festivālu piedāvā Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu, AS Olainfarm, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Pētera Avena labdarības fondu Paaudze, Amber Beverage Group, t/c Spice, RadioBaltkom, izdevniecībām Rīgas Viļņi un Dienas Žurnāli.

 

Foto: MIX MEDIA GROUP