atpakaļ
Festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante vedīs pasaules ceļojumā

No 8. līdz. 14. augustam Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, jau divpadsmito reizi norisināsies starptautiskais mūzikas festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante. Šovasar festivāla vadmotīvs ir ceļojums, un tajā kopā ar Latvijas izcilo soprānu Inesi Galanti dosies pasaules zvaigznes no Portugāles, Nīderlandes, Āfrikas, Krievijas un citām valstīm.

Festivāla vadmotīvs šogad ir ceļojums, kas kā neatņemama mākslinieka dzīves sastāvdaļa ļauj pastāvīgi gūt unikālus un neaizmirstamus iespaidus, ar ko dalīties savā muzikālajā daiļradē. Akadēmiskās un pasaules mūzikas cienītājiem festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante tā labākajās tradīcijās solās būt patiesi krāšņs ceļojums. Saglabājot plašu žanrisko daudzveidību, līdz ar klasisko mūziku festivāla programmā būs dzirdams džezs, svings, tango, fadu, bosanova, kā arī piesātināti un mežonīgi Āfrikas ritmi.

No pašmāju māksliniekiem būs iespēja klausīties gan iemīļoto basbaritonu Egilu Siliņu, kontrtenoru Sergeju Jēgeru, mecosoprānu Ilonu Bageli un tenoru Raimondu Bramani, gan festivāla debitantus – pianistus Reini Zariņu un Andreju Osokinu. Koncertos individuāli un kopā ar mūzikas pasaules prominencēm uzstāsies arī konkursa Ineses Galantes talanti laureāti, kas ir nozīmīgs atbalsta punkts Latvijas jauno un talantīgo mūziķu karjeras sākumā.

Inese Galante, festivāla SUMMERTIME – aicina Inese Galante idejas autore un patronese:

„Kustība un dažādie ceļi, kas caurvij mākslinieka ikdienu, ļauj tiem nonākt uz aizvien jaunām pasaules skatuvēm, satikt neparastus cilvēkus un piedzīvot plaša spektra izjūtas. Tālāk mēs, mūziķi, nododam savu pieredzi un emocijas mūsu skatītājiem. Esmu pārliecināta, ka šī gada mūziķi, kuri pārstāvēs ļoti dažādas valstis, sniegs mūsu festivāla apmeklētājam neaizmirstamas un krāšņas emocijas.”

Diāna Galante, festivāla SUMMERTIME – aicina Inese Galante direktore:

„Gatavojot festivāla programmu, esam strādājuši, lai klausītājiem radītu iespēju sajust mūzikas pasaules elpu visā tās daudzveidībā. Domāju, mums tas ir izdevies.”

Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs:

„Šogad Dzintaru koncertzāle atzīmē 80 gadu jubileju ar īpaši bagātu koncertprogrammu. Priecājos, ka arī jubilejas gadā mūsu kūrortpilsētas kultūras piedāvājumu bagātina viens no nozīmīgākajiem ilggadējiem kultūras notikumiem Jūrmalā – SUMMERTIME – aicina Inese Galante.”

Pētera Avena labdarības fonda „Paaudze” direktors Igors Bass:

„Summertime ir muzikāli augstvērtīgs notikums, tāpēc novērtējam iespēju realizētās kultūras apmaiņas programmas ietvaros no savas puses uz festivālu atvest arī Maskavas virtuozus. Tāpat paldies Inesei Galantei par atsaucību aicinājumam festivāla ietvaros atbalstīt arī mūsu fonda iniciatīvu, kuras mērķis ir nodrošināt nepieciešamo finansējumu insulīna sūkņu iegādei bērniem, kam tas nepieciešams.”

Plašāka informācija par festivāla koncertiem un māksliniekiem pieejama festivalsummertime.com un inesegalante.com. Biļetes uz koncertiem pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās visā Latvijā. 

Pasaulslavenās Latvijas operdziedātājas Ineses Galantes festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante Latvijā notiek kopš 2004. gada, un laika gaitā tas ir kļuvis arī par iecienītu ārvalstu mūzikas tūristu galamērķi.

Festivālu piedāvā Ineses Galantes fonds sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu, AS Olainfarm, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Pētera Avena labdarības fondu Paaudze, Amber Beverage Group, tirdzniecības centru Spice, Radio Baltkom, izdevniecībām Rīgas Viļņi un Dienas Žurnāli.

Par Ineses Galantes fondu

Fonds izveidots ar mērķi organizēt dažāda mēroga koncertus un radošus mākslinieciskus projektus, muzikālās nometnes, meistarklases, koncertēt reģionos un pilsētās visā Latvijā, atbalstīt jaunos talantus - mūziķus, sniedzot viņiem iespēju attīstīt un realizēt savu talantu, bet jau atzītiem Latvijas māksliniekiem, kuri lielākoties uzstājas ārzemēs, palīdzēt regulāri sniegt koncertus arī savā dzimtenē. Tāpat fonds nodarbojas ar dažādu kultūras un labdarības projektu īstenošanu.