atpakaļ
Latvijas skatītājus pārsteidz pasaules baleta zvaigznes

Latvijas Nacionālā operā 22. martā, klātesot Valsts prezidenta kundzei Ivetai Vējonei un citām augstām amatpersonām, notika Maskavas Lielā teātra baleta zvaigžņu Gala koncerts. Koncertā piedalījās pasaules slavenas baleta zvaigznes, kas izpildīja dažādas variācijas no atzītiem uzvedumiem.

Gala koncerta programma apvienoja tradicionālo krievu kultūras mūziku un mūsdienu pasaules mūziku. Tajā tika ietvertas variācijas no tādiem pasaules slaveniem uzvedumiem kā “Dons Kihots”, “Gulbju ezers”, “Korsārs”, “Silfīda”, “Tarantella”, “Cinque”, un pasaules pirmizrādi piedzīvoja Ivana Vasiļjeva priekšnesums Kamilla Sen-Sansa mūzikas pavadījumā. Gala vakarā piedalījās desmit vadošie Krievijas baleta solisti – Ivans Vasiļjevs, Jekaterina Krisanova, Deniss Rodkins, Anna Nikulina, Andrejs Bolotins, Anastasija Gorjačeva, Aleksandrs Smoļnikovs, Anastasija Gubanova un Karims Abdulins. Koncertā uzstājās arī pasaules slavenā baleta zvaigzne Jana Soļenko, kas no 2007. gada ir Berlīnes Valsts baleta pirmā soliste. Slavenā soliste Latvijā uzstājās kopā ar savu vīru Marianu Valteru.

“Nav vārdu, kas spētu raksturot šo mākslinieku izcilo uzstāšanos un spēju radīt baletā tik spēcīgu emociju gammu. Baleta zvaigžņu enerģija uz skatuves tika nodota katram skatītājam. Mēs vēlamies pateikt paldies ikvienam, kas apmeklēja šo pasākumu, jo bez tā, ka mums visiem bija iespēja baudīt lielisku vakaru, papildus, daļa no biļešu ienākumiem tiks ziedota Bērnu slimnīcai, insulīna sūkņu iegādei,” norāda Igors Bass, labdarības fonda „Paaudze” vadītājs.

"Esmu no sirds pateicīga māksliniekiem un pasākuma organizatoriem par ieguldīto darbu, veidojot tik brīnišķīgu baleta uzvedumu, kādu vakardien bija iespēja ikvienam klātesošajam baudīt Latvijas Nacionālajā operā! Vēlme palīdzēt bērniem vieno ļoti daudzus, neatkarīgi no nacionālās vai profesionālās piederības, un, pateicoties līdzcilvēku atsaucībai, katru gadu simtiem bērnu  ir iespēja uzlabot savu veselību, dzīvot pilnvērtīgāk un labāk. Man ir liels prieks, ka arī šogad kopā ar Pētera Avena fondu Paaudze turpinās lieliskā tradīcija izcilu kultūras notikumu ietvaros sniegt palīdzību bērniem,” norāda Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Paldies par atabalstu vakaram Restau Rateur restorāniem, izdevniecībai Rīgas viļņi, Portālam Delfi, izdevumam Riga This Week.