atpakaļ
Pianists Deniss Macujevs Jūrmalā piedāvā divas koncertprogrammas

Viens no pasaules labākajiem pianistiem uzstāsies “Baltijas muzikālo sezonu” ietvaros

1. un 2. jūlijā “Baltijas muzikālo sezonu” ietvaros Dzintaru koncertzālē uzstāsies viens no pasaules labākajiem pianistiem Deniss Macujevs. Jūrmalas publikai viņš piedāvās divas dažādas programmas.  

Pirmajā koncertā Aleksandra Sladkovska vadītā Tatarstānas Valsts simfoniskā orķestra pavadījumā skanēs Pētera  Čaikovska 1. klavierkoncerts un Džordža Geršvina “Rapsodija blūza stilā”.  2. jūlijā Deniss Macujevs prezentēs savu jauno programmu “Džezs ar draugiem”. Viņa skatuves partneri tajā būs TV jauno talantu konkursa “Siņaja ptica” laureāti Andrejs Ivanovs (kontrabass) un Aleksandrs Zingers (sitaminstrumenti). Skatītājus un klausītājus gaida galvu reibinošas džeza improvizācijas, unikāli ritmu un harmoniju salikumi, arī negaidīti pārsteigumi. Macujevs pats atzīst, ka nav džeza mūziķis, taču improvizēšanas mīlestība viņam ļauj uzstāties džezmeņa lomā, vienlaikus paliekot klasiskās skolas pārstāvim.

Deniss Macujevs ir mūziķis trešajā paaudzē un vispārēju uzmanību izpelnījās, 1998. gadā uzvarot XI Starptautiskajā Čaikovska konkursā. Reti virtuozā spēle un personības magnētiskā pievilcība  ātri padarīja jauno pianistu populāru ne tikai dzimtenē, bet arī visā pasaulē – jāpiebilst, ka savu koncertturneju grafiku viņš joprojām sakārto tā, lai var vienādu uzmanību veltīt kā ārzemju, tā Krievijas publikai.  Viņam pietiek enerģijas gan sniegt 200 koncertus gadā, gan vienā vakarā nospēlēt visus trīs Čaikovska klavierkoncertus, gan vadīt labdarības fondu “Jaunie vārdi”. 

Denisa Macujeva skatuves partneru listē ir pasaulslaveni mūziķu kolektīvi no ASV (Ņujorkas filharmonijas orķestris un Čikāgas, Filadelfijas, Pitsburgas, Losandželosas, Cincinati simfoniskie orķestri), Vācijas (Berlīnes filharmoniķi, Bavārijas radio, Leipcigas  Gewandhaus un Rietumvācijas orķestris), Francijas (Nacionālais orķestris, Orchestre de Paris un Francijas radio filharmoniskais orķestris), Lielbritānijas (BBC orķestris, Londonas simfoniskais, Londonas filharmoniskais un Karaliskais filharmoniskais orķestris), kā arī Amsterdamas Concertgebouw, Sanktpēterburgas Marijas teātra un Monreālas simfoniskais orķestris, oper3teātra La Scala orķestris, Santa Cecilia Akadēmijas nacionālais orķestris, Vīnes simfoniskais, Izraēlas un Roterdamas filharmoniskie, Oslo simfoniskais un Beļģijas Nacionālais orķestris un orķestris Swiss Romande, Lucernas simfoniskais, Budapeštas festivāla un Verbjē festivāla orķestri, Maggio Musicale un Eiropas kamerorķestri.

Pianists Deniss Macujevs ir arī UNESCO Labās Gribas sūtnis un 2018. gadā Krievijā paredzētā FIFA pasaules futbola čempionāta sūtnis. 

“Baltijas muzikālās sezonas”

“Baltijas muzikālās sezonas” ir viens no Ziemeļeiropas valstīs vērienīgākajiem pasākumiem klasiskās mūzikas un operas žanrā, un to ietvaros Latvijā tiek organizēti pasaules skatuves zvaigžņu koncerti.

“Baltijas muzikālo sezonu” svinīgā atklāšana notika 3. jūnijā, kad pārpildītā Dzintaru koncertzālē uzstājās leģendārais itāļu diriģents Rikardo Muti ar Luidži Kerubīni orķestri.

Pasākumu vasaras cikla ietvaros Jūrmalā skatītāji tiek aicināti izbaudīt koncertus, ko sniegs operas zvaigznes Elīna Garanča, Hibla Gerzmava, Kristīne Opolais, Lorenss Braunlijs, Sāra Koberna, vijolnieks Džošua Bells un džeza trompetists Kriss Boti.

Avots: balticmusicalseasons.com