atpakaļ
Jūrmalā uzstāsies izcilais vijolnieks Džošua Bells

Mūziķis uzstāsies Dzintaru koncertzālē simfoniskā orķestra pavadījumā diriģenta Maksima Eškenazi vadībā

18. augustā Jūrmalā uzstāsies viens no pasaulē pieprasītākajiem vijolniekiem - Džošua Bells. Mūziķis uzstāsies Dzintaru koncertzālē simfoniskā orķestra pavadījumā diriģenta Maksima Eškenazi vadībā.  Šis pasākums ir daļa no "Baltijas muzikālo sezonu" vasaras koncertu programmas.

Pirmo reizi paņemot rokās vijoli 4 gadu vecumā, jau 14 gados Bels debitēja ar Filadelfijas orķestri Rikardo Muti vadībā, bet trīs gadus vēlāk viņš uzstājās Kārnegī zālē Ņujorkā.  Leģendārais vijolnieks ir Indiānas universitātes absolvents un prestižās Avery Fisher balvas ieguvējs, kurš ir ierakstījis vairāk nekā 40 mūzikas albumus, daudzi no kuriem ir izpelnījušies Grammy, Mercury, Gramophone un Echo Klassik balvas. Džošua Bela talantam nav līdzinieku, un tieši tas viņu padara par vienu no ievērojamākajiem mūsdienu vijolniekiem. Viņam piešķirto pagodinājumu saraksts ir teju bezgalīgs; viņš ir kļuvis par grāmatu un filmu varoni, aicināts piedalīties populāros TV raidījumos un sniegt padomus kultūras jautājumos, tomēr tas nav galvenais viņa spožajā biogrāfijā. Pirmkārt, Bells ir mūziķis, kas spēj spēj rast ceļu uz ikkatra klausītāja sirdi, spēlējot savu 1713. gadā Stradivāri darināto vijoli "Huberman".

Izcilais vijolnieks ir piedalījies tādu kulta filmu kā Fransuā Žerāra "Sarkanā vijole" un Rona Hovarda "Enģeļi un dēmoni" skaņu celiņu tapšanā.

Džošua Bells ir izpelnījies slavu arī ņemot dalību vienā no populārākajiem flešmobiem klasiskās mūzikas vēsturē.  2007. un 2014. gadā viņš anonīmi spēlēja vijoli Vašingtonas metro stacijā. Pirmā koncerta laikā viņam izdevās 47 minūtēs nopelnīt aptuveni 32 dolārus.

18. augustā Dzintaru koncertzālē skanēs A. Dvoržāka 9. simfonija "No Jaunās pasaules", F. Mendelsona uvertīra "Sapnis vasaras naktī" un M. Bruha "Pirmais koncerts vijolei un orķestrim".

Avots: balticmusicalseasons.com