atpakaļ
Jūrmalā uzstāsies viens no pasaules labākajiem džeza trompetistiem

Koncertzāli "Dzintari" piepildīs džeza mūzika leģendārā amerikāņu trompetista Krisa Botti izpildījumā


3. septembrī koncertzāli "Dzintari" piepildīs džeza mūzika leģendārā amerikāņu trompetista Krisa Botti izpildījumā. Šis pasākums noslēgs pirmo "Baltijas muzikālo sezonu" koncertu ciklu un kļūs par patīkamu pārsteigumu kvalitatīvas mūzikas cienītājiem. Smooth un Lounge Jazz mūzikas žanru karalis uzstāsies Latvijā pirmo reizi.

Kriss Botti ir mūziķis vairākās paaudzēs, kurš savu izglītību ir ieguvis Indiānas universitātē. Talantīgā mūziķa instruments ir ar rokām darinātā "Martin Committee" (1940. gada) trompete, kura izdod fantastiski maigu un samtainu melodiju. Savas profesionālās karjeras pašā sākumā viņam bija gods spēlēt uz vienas skatuves ar Frenku Sinatru un Natāliju Koulu.  Vēlākajos gados ar talantīgo mūziķi vēlējās sadarboties tādas slavenības kā Bārbra Streisande, Andrea Bočelli, Stīvens Tailers, Marks Nopflers, Areta Franklina un Jo-Jo Ma. Kriss Botti ir ilgstoši sadarbojies ar Stingu un Polu Saimonu. Kolēģi viņu dēvē par 21. gadsimta Mailsu Deivisu.

Kopumā mūziķis ir laidis klajā 13 mūzikas albumus, kas ir pārdoti vairāk kā miljons eksemplāros visā pasaulē. Trīs no viņa mūzikas albumiem ir ieņēmuši pirmās vietas leģendārā žurnāla "Billboard" džeza mūzikas topā.

Kriss Botti ir ticis četras reizes nominēts prestižajai "Grammy" balvai, kuru viņš beidzot ieguva 2013. gadā pateicoties albumam "Impressions". Džeza mūziķi aicina uzstāties uz lielākajām pasaules koncertzāļu skatuvēm un tādos elitāros pasākumos kā Nobela Miera prēmijas pasniegšanas ceremonija un Holivudā rīkotās balles.

2004. gadā Botti iekļuva žurnāla "People" 50 pasaules skaistāko cilvēku sarakstā.

"Baltijas muzikālo sezonu" vasaras koncertu ciklu 3. jūnijā atklāja leģendārais itāļu diriģents Rikardo Muti.  Projekta ietvaros jau ir notikuši Denisa Macujeva, Elīnas Garančas, Hiblas Gerzmavas, Lorensa Braunlija un Sāras Kobernas, kā arī Kristīnes Opolais un Pāvela Černoha koncerti.

18. augustā uz koncertzāles "Dzintari" skatuves kāps viens no labākajiem pasaules vijolniekiem, "Grammy" un "Gramophone" prēmiju laureāts Džošua Bells, bet 29. augustā Latvijas Nacionālajā operas un baleta operteātrī notiks jauno operzvaigžņu koncerts "Young International Opera Stars".

Avots: balticmusicalseasons.com