atpakaļ
Fonds „Paaudze” piešķir stipendijas 8000 eiro apmērā

Pasniegta fonda “Paaudze” izcilības stipendija Latvijas Universitātes Biznesa vadības un ekonomikas fakultātē


Lai veicinātu studentu tiekšanos uz izcilību sekmēs un studijās, ir izveidota Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” izcilības stipendija Latvijas Universitātes Biznesa vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) studentiem. Šogad to ieguva trīs studentes. Stipendiātes katru mācību mēnesi saņems konkrētu naudas summu, kā atbalstu veiksmīgiem rezultātiem mācībās. Fonds jau ilgus gadus ir Latvijas Universitātes atbalstītājs un regulāri piešķir studentiem stipendijas par izciliem sasniegumiem mācībās.
Stipendijas ieguvušas divas bakalaura un viena maģistrantūras programmas studentes. Alisa Uzariņa un Undīne Svelpe no bakalaura programmas un Kristīne Casno no maģistrantūras programmas. Undīne Svelpe dalās savā veiksmes formulā, kādi sasniegumi un īpašības palīdzēja iegūt stipendiju: “Noteikti neatlaidība un vēlme investēt sevī. Esmu mērķtiecīga un vēlos pēc iespējas vairāk paplašināt savu redzesloku, iegūt pieredzi, tādējādi iesaistos dažādos pasākumos, kas palīdz attīstīt sevi un iegūt jaunas prasmes un arī zināšanas. Esmu pagājušā gada “Ceļamaize” stipendiāte un čakli darbojos LU BVEF Studentu pašpārvaldē, tāpēc darbs kopā ar citiem studentiem un komandu man nav svešs.” 
“Fonds jau daudzu gadu garumā sniedz atbalstu dažādām nozarēm. Šajos gados esam pārliecinājušies, ka Latvijā ir ļoti talantīgi bērni un jaunieši. Esam lepni atbalstīt šos izcilos jauniešus, kas nākotnē attīstīs Latvijas kultūru, ekonomiku, veselības un izglītības nozares. Mūsu kā sabiedrības pienākums ir atbalstīt viņus ne tikai morāli, bet arī finansiāli, lai jaunieši izvēlētos palikt tepat, Latvijā,” uzsver fonda „Paaudze” direktors Igors Bass.
Fonda „Paaudze” stipendijām varēja pieteikties ikviens BVEF students, kurš atbilda atlases kritērijiem. Uz stipendiju pretendēja pieci bakalaura programmas un divi maģistrantūras programmas studenti.

Fonds „Paaudze” Latvijā darbojas kopš 2008. gada, to izveidojusi Avenu ģimeni, par vienu no fonda prioritātēm izvēloties piešķirt stipendijas un grantus izglītībā un zinātnē.