atpakaļ
Pjotrs Avens ieņem "Baltijas Muzikālo Sezon" padomes priekšsēdētāja amatu

Par jauno padomes priekšsēdētāju kļuva labdarības fonda "Paaudze" vadītājs, "Alfa Bankas" līdzīpašnieks Pjotrs Avens

Gandrīz gadu atpakaļ Latvijā tika prezentēts projekts "Baltijas muzikālās sezonas". Tā organizatori paziņoja par ambicioziem plāniem, kuros paredzēts iezīmēt Latviju kā Eiropas kultūras centru, kā arī palielināt interesi par klasisko mūziku.

Projekta debijas sezonas ietvaros Rīgā un Jūrmalā uzstājās izcilie diriģenti Rikardo Muti un Teodors Kurentzis, viens no labākajiem pasaules pianistiem Deniss Matsujevs, lieliskais vijolnieks Džošua Bells, Smooth džeza karalis Kriss Boti, pasaules operas zvaigznes Elīna Garanča un Hibla Gerzmava, Kristīne Opolais un Pāvels Černohs, kā arī Lorenss Braunlijs. un Sāra Koberna. Papildus tam, pateicoties "Baltijas muzikālajām sezonām", Latvijas iedzīvotājiem bija iespēja redzēt retu mūzikas instrumentu izstādi, kurā bija apskatāmi arī  meistaru Antonio Stradivāri un Andrea Gvarnēri darbi.

Projekta mērogam un tā panākumiem pilnā mērā atbilst arī izveidotā Aizbildniecības padome, kuru veido pazīstami Latvijas un ārvalstu mecenāti un uzņēmēji - Pjotrs Avens, Mihails Fridmans, Arkādijs Suharenko, Jurijs Šeflers, Guntis Rāvis, Aleksandrs Gafins un Leons Zilbers.  Šogad viņiem pievienojās mecenāti Vjačeslavs Brešts un Svetlana Nikolajeva. Izmaiņas skāra arī Aizbildniecības padomes vadību - par tās jauno priekšsēdētāju kļuva labdarības fonda "Paaudze" vadītājs, "Alfa Bankas" līdzīpašnieks Pjotrs Avens. Pēc Aizbildniecības padomes locekļa Aleksandra Gafina domām, šie lēmumi ļaus "Baltijas muzikālajām sezonām" turpināt stabili attīstīties un piesaistīt pasaules līmeņa mūziķus: "Mūsu mērķis nonākt labāko starptautisko klasiskās mūzikas projektu vidū paliek nemainīgs. Mēs vēlamies redzēt Latvijā arvien vairāk kultūras tūrisma cienītājus. Pārmaiņas Aizbildniecības padomē ļaus mums efektīvāk virzīties uz priekšu".

 Tuvākajā laikā "Baltijas muzikālās sezonas" publicēs pilnu otrā koncertu cikla programmu. Projekta organizatori sola, ka tajā būs atrodams ne viens vien pasaules līmeņa mūziķis. "Jau tagad pārdošanā ir biļetes uz Denisa Matsujeva un Londonas Karaliskā Koventgārdena muzikālā vadītāja, prestižās "Gramophone" prēmijas laureāta Antonio Papāno koncertiem, kā arī uz Vīnes filharmonijas orķestra koncertu, kurā piedalīsies viens no mūsdienu izcilākajiem soprāniem - Elīna Garanča", atzīmēja Gafins.