atpakaļ
Andris Nelsons atgriežas Latvijas Nacionālajā Operā

Viens no pasaules izcilākajiem orķestriem – Leipcigas Gewandhausorchester  – mākslinieciskā vadītāja Andra Nelsona vadībā uz Rīgu ved divas atšķirīgas programmas

Viens no pasaules izcilākajiem orķestriem – Leipcigas Gewandhausorchester  – mākslinieciskā vadītāja Andra Nelsona vadībā uz Rīgu ved divas atšķirīgas programmas. Šie koncerti iekļauti Latvijas valsts simtgades koncertciklā “Dzimuši Latvijā” un tie ir koncertcikla “Baltijas Muzikālās sezonas” 2018.gada sezonas noslēguma koncerti.
13.oktobra programmā kopā ar orķestri dziedās soprāns Kristīne Opolais, kura dzied gan pasaules lielākajos operteātros, gan prestižākajās koncertzālēs. Viņas balsī koncertā skanēs Čaikovska operu Jevgeņijs Oņegins un Pīķa dāma skaistākās lappuses – vēstules skats un Lizas ariozo.
Koncertā pirmoreiz Latvijā izskanēs Andra Dzenīša jaundarbs Māra, kas komponēts pēc Bostonas simfoniskā orķestra un Leipcigas Gewandhausorchester pasutinājuma. Andra Nelsona vadībā tā pasaules pirmatskaņojums notika 2018.gada septembrī Leipcigā, bet Bostonā to dzirdēs novembrī.
Koncerta 2. daļā skanēs monumentālā, hrestomātiskā Gustava Mālera Pirmā simfonija, kas pazīstama ar nosaukumu Titāns.
14.oktobra koncerta 1.daļā kopā ar orķestri muzicēs harizmātiskais zviedru trompetists, izcilais virtuozs, viens no mūsdienu ievērojamākajiem trompetes spēles meistariem Hokans Hardenbergers, atgādinot, ka arī Andra Nelsona rokā savulaik un nu jau reizēm atkal trompete skan spoži. Koncertam izvēlēts pazīstamā 20.gadsimta vācu avangarda komponista Bernda Aloiza Cimmermana Trompetes koncerts Nobody knows the trouble I see.
Koncerta 2. daļa atvēlēta Gustava Mālera piecdaļīgajai 5.simfonijai, kuru klausītāji atpazīst gan pēc slavenā sēru marša, gan vēl zināmākā brīnumskaistā Adagietto. 
Sākot no 22. februāra, Andris Nelsons savu jauno posteni kā Leipcigas Gewandhausorchester mākslinieciskais vadītājs ieskandējis vairākos koncertos Leipcigā, izcilā kolektīva koncertu ģeogrāfija šajā gadā aptver Londonu, Stokholmu, Maskavu, Sanktpēterburgu, Helsinkus un arī Latviju.
Koncertcikls „Dzimuši Latvijā” ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija. Koncertciklā Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas koncertzālēs.

Foto: Marco Borggreve, https://andrisnelsons.com/