atpakaļ
Dobelē renovēta mūzikas skola un atvērta akustiskā koncertzāle

Vērienīgais projekts tapis ar bijušā dobelnieka, Krievijas Revīzijas palātas vadītāja Alekseja Kudrina un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu

2019. gada 15. jūnijā tika atklāta renovētā Dobeles mūzikas skola un tās koncertzāle ZINTA. Vērienīgais projekts tapis ar bijušā dobelnieka, Krievijas Revīzijas palātas vadītāja Alekseja Kudrina un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu. Atklāšanas pasākumā koncertzāles lielisko akustiku atzinīgi novērtēja gan gan mūzikas skolas bijušie un esošie audzēkņi, gan izcilais pianists Andrejs Osokins, kurš 15.jūnijā iesvētīja arī jauno koncertzāles flīģeli “Steinway”.

Dobeles Mūzikas skolas renovācija un jaunās koncertzāles izbūve ir bijušā dobelnieka, Krievijas Revīzijas palātas vadītāja un bijušā kaimiņzemes finanšu ministra Alekseja Kudrina dāvana savai dzimtajai pilsētai, kurā joprojām dzīvo plaša, muzikāla radu saime. "Kad atbraucu uz Dobeli, mani radinieki, dobelnieki, parādīja skolu, tā sen nebija remontēta, un man kļuva skumji," stāsta Kudrins. "Radās vēlme palīdzēt. Runājām, ka varētu veikt nelielu remontu, tualetes salabot un vēl šo to. Pamazām dzima daudz nopietnāks projekts, un, lai to īstenotu, nācās vērsties pie turīgiem mecenātiem, arī Avena fondā, un kopīgiem spēkiem savācām līdzekļus skolas remontam." Skolas koncertzāle ir nosaukta A. Kudrina mātes – Zintas – vārdā.

Mūzikas skolas renovācijā un koncertzāles celtniecībā ieguldīti vairāk nekā 4 miljoni eiro mecenātu līdzekļu, kā arī Dobeles pašvaldības un Eiropas fondu līdzfinansējums turpat 2 miljoni eiro. Vērienīgā projekta ietvaros ir izremontēta un restaurēta esošā mūzikas skola, kurai piebūvēta jauna ēka ar mācību klasēm un lielu koncertzāli. Kopējais ēkas apjoms ap 2500 m2. Pateicoties mecenātu atbalstam, ir iepirkts nepieciešamais aprīkojums klasēm un citām telpām, Steinway flīģelis koncertzālei, kā arī jauni instrumenti, tai skaitā vairākas klavieres. Renovācijas laikā rūpīgi tika saglabāti un restaurēti visi vēsturiskie elementi, t.sk. koncertzāles unikālie, autentiskie koka paneļi, kas izgatavoti XX gadsimta 30. gados.