atpakaļ
Mūzikas festivālu RĪGA JŪRMALA atklās Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerti

Šonedēļ ar diviem Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncertiem sāksies mūzikas festivāls RĪGA JŪRMALA

Šonedēļ – 19. un 21.jūlijā – ar diviem Bavārijas Radio simfoniskā orķestra (BRSO) koncertiem sāksies mūzikas festivāls RĪGA JŪRMALA. Abi koncerti tiešraidē būs klausāmi Latvijas Radio programmā Klasika, bet 21. jūlija koncerts ar Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu būs skatāms arī Latvijas Televīzijā plkst. 22.10.

Sākotnēji bija paredzēts, ka abus BRSO koncertus diriģēs maestro Mariss Jansons, bet, sekojot ārstu ieteikumiem, viņš ir atcēlis visus šovasar paredzētos koncertus. Rīgā BRSO muzicēs prominentās somu diriģentes Suzannas Melki vadībā.

19.jūlijā koncertā skanēs Žana Sibēliusa Pirmā simfonija miminorā op.39, Sergeja Prokofjeva Otrais koncerts vijolei un orķestrim solminorā, Riharda Štrausa Svīta no operas “Rožu kavalieris”, solists būs izcilais vijolnieks Julians Rahlins. 21.jūlija koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt Johannesa Brāmsa Otro koncertu klavierēm un orķestrim Sibemolmažorā un Ludviga van Bēthovena Otro simfoniju Remažorā, solists – leģendārais pianists Rūdolfs Buhbinders.