atpakaļ
Pasaulslavenais čellists Miša Maiskis viesosies festivālā “RĪGA JŪRMALA”

Festivāla draugiem un M.Maiska talanta cienītājiem sadarbībā ar Amber Beverage Group tiks rīkotas īpašas tikšanās ar mākslinieku

 

16. un 18. augustā ar diviem koncertiem Dzintaru koncertzālē viesosies pasaulslavenais čellists, bijušais rīdzinieks Miša Maiskis. 16. augustā viņš sniegs kamermūzikas koncertu ar savu meitu, pianisti Liliju Maiski, bet 18. augustā ar Krievijas Nacionālo orķestri un diriģentu Mihaili Pļetņovu atskaņos Sensānsa koncertu čellam ar orķestri.

 

Sadarbībā ar Amber Beverage Group aicina uz īpašu tikšanos ar mākslinieku

Piektdien, pēc 16. augusta koncerta īpašajā viesu zonā Dzintaru koncertzālē visi festivāla draugi un Miša Maiska talanta cienītāji tiks aicināti uz tikšanos ar mākslinieku, lai saņemtu mākslinieka autogrāfu un uzdotu sev interesējošos jautājumus.

 

“Esam priecīgi būt par festivāla atbalstītāju un oficiālo dzērienu partneri. Esam gandarīti, ka ar Amber atbalstu Rīgā dzimušā, leģendārā čellista Miša Maiska lielākie talanta cienītāji varēs tikties ar mākslinieku, baudīt patīkamas sarunas un gardus dzērienus,” komentē Pāvels Fiļipovs, Amber Beverage Group pārstāvis.

 

Čellists Miša Maiskis (1948) dzimis Rīgā, te arī sācis mācīties čellu Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Maskavas konservatorijā viņš skolojies pie Mstislava Rostropoviča un Gregora Pjatigorska. Rostropovičs savam studentam savulaik teicis brīnišķīgus ceļavārdus: “…viens no čellistu jaunākās paaudzes izcilākajiem talantiem. Viņa spēlē dzejiskums un izsmalcināts delikātums apvienojas ar varenu temperamentu un spožu tehniku.”

 

Pēc emigrēšanas uz Izraēlu 1973. gadā Mišas Maiska karjeras ceļi veduši viņu uz Londonu, Parīzi, Berlīni, Vīni, Ņujorku, Tokiju un neskaitāmi daudziem citiem nozīmīgiem mūzikas dzīves centriem. Miša Maiskis – pasaules līmeņa mūziķis – uzstājas visos nozīmīgākajos starptautiskajos festivālos, ir sadarbojies ar Leonardu Bernsteinu, Šarlu Dituā, Karlo Mariju Džulīni, Valēriju Gergijevu, Lorinu Māzelu, Zubinu Metu, Džeimsu Levainu, Džuzepi Sinopoli, Danielu Barenboimu un citiem diriģēšanas grandiem. Viņa partneri kamermūzikas programmās bijuši Marta Argeriča, Jevgeņijs Kisins, Ichaks Perlmans, Radu Lupu, Jurijs Bašmets, Džošua Bells, Žanīne Jansena, Gidons Krēmers, Julians Rahlins, Vadims Repins un daudzi citi. Būdams „Deutsche Grammophon” mākslinieks, viņš 30 sadarbības gados ir ieskaņojis vairāk nekā 35 albumus ar pasaules vadošajiem orķestriem – Vīnes filharmonisko orķestri, Berlīnes filharmonisko orķestri, Londonas simfonisko orķestri, Izraēlas filharmonisko orķestri, Parīzes orķestri un daudziem citiem. Šie ieskaņojumi ieguvuši plašu balvu klāstu – no „ECHO Klassik” līdz „Diapason d’or” un „Grammy” nominācijām. Viņa jaunākais, 2018. gada augustā izdotais albums “Adagietto” ir ļoti personisks, jo ieskaņots kopā ar meitu - pianisti Liliju Maisku, un tajā iekļauti arī koncertieraksti, kuros muzicēts kopā ar Martu Argeriču, Žanīni Jansenu, Julianu Rahlinu un Mišas Maiska dēlu Sašu. Šajā albumā īstenojies arī kāds Mišas Maiska sapnis – viņš viens pats ir ieskaņojis pilnīgi visus ieraksta celiņus Mālera 5. simfonijas “Adagietto”, izņemot vienīgi arfas partiju.

 

16. augustā Miša Maiskis muzicēs ar meitu pianisti Liliju Maisku – izcilu kamermūzikas ingerpreti. Starp L. Maiskas skatuves partneriem ir Julians Rahlins, Žanīna Jansena, Reno Kapisons, Maksims Risanovs, Marta Argeriča, Boriss Brovcins un daudzi citi. Pianisti pie sevis aicina lielākie festivāli – Verbjē, Edingurgas, Florences, Pekinas, Gštādes, Šlēzvigas-Holšteinas, Dubrovniku un Berlīnes festivāli.