atpakaļ
Ar pieciem izciliem koncertiem izskanēja mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA trešā nedēļas nogale

Trešās nedēļas nogales centrā bija īpaši gaidīti koncerti ar Izraēlas filharmoniskā orķestra un diriģenta Zubina Metas dalību

Ar pieciem izciliem koncertiem izskanēja jaunā mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA trešā nedēļas nogale, kuras centrā bija īpaši gaidīti koncerti ar Izraēlas filharmoniskā orķestra un diriģenta Zubina Metas dalību. Skatītājus sajūsmināja tādi solisti kā pianisti Juidzja Vana, Jans Ļiseckis, Deniss Kožuhins un vijolniece Aleksandra Konunova.

Šajās dienās uz festivālu bija ieradušies 26 ārvalstu mediju pārstāvji no 13 valstīm, tostarp no Lielbritānijas, Vācijas, Austrijas, Šveices, Kanādas, Spānijas, Izraēlas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. 25. augusta koncerts tika tiešraidīts gan Latvijas Televīzijā, gan starptautiskajā kanālā – medici.tv.

“Festivāls tuvojas finišam – jau šonedēļ izskanēs pēdējie pieci koncerti. Redzam, ka Latvijas auditorija, kas daudzos koncertos ir tik uzmanīga, jūtīga un reizē atvērta, ir novērtējusi māksliniecisko piedāvājumu. Skaistā Latvijas daba, muzikālās kultūras tradīcijas un jaunais notikums, kas šovasar ienācis Rīgā un Jūrmalā, veido neaizmirstamu piedzīvojumu jau šogad. Tuvākajā laikā publiskosim nākamās vasaras ieceres,” atzīmē festivāla mākslinieciskais vadītājs Martins Engstēms.

“Šodien bija īpaša diena – iespēja baudīt Izraēlas filharmoniķu un Zubina Metas koncertu! Bēthovena Ceturtais klavierkoncerts ar Janu Ļisecki izskanēja kā pavasara diena. Tam sekoja Mālera Pirmā simfonija – tā bija īsta bauda: ik skaņa bija kā medus. Izcili orķestra mūziķi un absolūti ideāla saspēle. Un pats Meta – brīnumdaris!”, pēc koncerta 23. augustā raksta mūzikas apskatniece un tulkotāja Olga Pētersone.

„Mūzika ir mūsu dabā! Jūrmalai piestāv laba klasiskā mūzika. Cik jauki, ka orķestris skan dabiski, bez pārdozētas apskaņošanas, ka Berlioza lauku skatu papildina putnu dziesmas. Cik labi, ka atbrauca Zubins Meta, un ka es personīgi nevīlos nevīlos Jiudzjā Vanā. Tieši otrādi. Un paldies šīvakara publikai! Piedzīvots kārtējais labais mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA koncerts. Varam būt nudien laimīgi,” raksta muzikoloģe, programmas KLASIKA vadītāja Gunda Vaivode.

“Pēc mūziķu klāsta šis notikums ne ar ko daudz no Zalcburgas festivāla neatpaliek!” akcentēja režisors Alvis Hermanis

“Kolosāla dāvana visiem – gan mīļotājiem, gan profesionāļiem ne tikai mūsu valstī, bet arī kaimiņzemēs. Festivāls, sevi piesakot, uzlika ambiciozu mērķi – parādīt tikai augstākās raudzes mūziķus. Izraēlas orķetris demonstrē apbrīnojamu kvalitāti, bet reizē arī vienkāršību, bet arī dziļumu, spēku!”, ar saviem iespaidiem dalās muzikologs Boriss Avramecs.