atpakaļ
Festivāls “Rīga Jūrmala” paziņo par festivāla 2020. g sezonas atcelšanu

Simfonisko orķestru festivāla “Rīga Jūrmala” padome paziņojusi par lēmumu atcelt festivāla 2020. gada vasaras sezonā plānotos koncertus. 

Simfonisko orķestru festivāla “Rīga Jūrmala” padome paziņojusi par lēmumu atcelt festivāla 2020. gada vasaras sezonā plānotos koncertus. Tā vietā norisinās aktīvs darbs pie jaunās festivāla sezonas programmas plānošanas, lai jau šī gada rudenī izziņotu pilnu nākamās vasaras māksliniecisko programmu. Tāpat arī festivāla organizatori informē par jaunām iniciatīvām - starptautiskām tiešsaistes meistarklasēm jaunajiem talantiem un audiovizuālu televīzijas koncertu Marisa Jansona piemiņai.

“Lai arī kopā ar festivāla padomi ilgstoši un samērā optimistiki centāmies izvērtēt visas iespējas, lai  šovasar drošā veidā varētu organizēt vismaz daļu no sezonas plānotajām performancēm, ieilgusī Covid-19 radītās krīzes situācija un atbildīgo institūciju pieņemtie lēmumi, ļāvuši izšķirties par lēmumu šovasar plānotos koncertus atcelt. Mākslinieku, festivāla apmeklētāju un komandas veselība mums ir un paliks pirmā prioritāte,” skaidro Zane Čulkstēna, festivāla izpilddirektore.

Tomēr ar lielu pārliecību par jaunās festivāla sezonas norisi 2021.gadā organizatori turpina aktīvu darbu pie mākslinieciskās programmas izveides, cerot uz Latviju atvest arī tos māksliniekus, kuri šogad festivālā “Rīga Jūrmala” nevarēja uzstāties. Jaunā 2020./21. festivāla sezonas programma tiks izziņota šī gada agrā rudenī.

Notiek darbs pie jaunām iniciatīvām:

Tiešsaistes meistarklases festivāla izglītības programmas ietvaros

Viens no festivāla “Rīga Jūrmala” mērķiem ir atbalsts jauno talantu izaugsmei. Jau pērn sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju festivāls informēja par jauno izglītības programmu “Rīga Jūrmala” akadēmiju, kuras ietvaros tika plānotas vasaras meistarklases jaunajiem talantiem starptautisku, pieredzējuši mūziķu vadībā, kas jau uzstājušies festivālā vai plāno to darīt. Reaģējot uz notikumiem, meistarklases jau šobrīd tiek nodrošinātas tiešsaistē un līdz šim aizvadītas jau divas no tām, piedaloties Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra (BRSO) flautistei Natālijai Švābei un JVLMA studentiem. Nākamās trīs meistarklases čellam turpināsies BRSO galvenā čellista Laionela Koneta vadībā, taču jau pavisam drīz tiks izziņoti jauni meistarklašu pieteikumi, tostarp piedaloties pasaulslavenajam čella virtuozam Mišam Maiskim, kurš festivālā uzstājās 2019. gadā, un citām pasaules mēroga klasiskās mūzikas zvaigznēm.

Starptautisks audiovizuāls televīzijas piemiņas koncerts Marisam Jansonam.

Lai pieminētu Latvijā dzimušo pasaulslaveno diriģentu Marisu Jansonu, kura vadītais orķestris ir viens no galvenajiem festivāla “Rīga Jūrmala” partneriem, festivāls sadarbībā ar vietējiem un starptautiskiem partneriem organizēs audiovizuālu televīzijas piemiņas koncertu. Lai gan vairāk informācijas par koncerta norisi un programmu tiks sniegta drīzumā, jau šobrīd savu dalību apstiprinājuši visi Marisa Jansona savulaik vadītie orķestri - Oslo Filharmoniskais orķestris, Pitsburgas Simfoniskais orķestris, Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris un Bavārijas Radio Simfoniskais orķestris.

 

 

Vairāk informācijai: www.riga-jurmala.com