atpakaļ
Fonda dibinātāja Pjotra Avena paziņojums

Dārgie draugi!

 

Jūs droši vien esat informēti, ka 28.februārī es un mans ilggadējais biznesa partneris Mihails Fridmans tikām iekļauti Eiropas Savienības sankciju sarakstā. Man ar nožēlu jāsaka: lai kā es vēlētos turpināt iesākto, sankcijas ir mainījušas situāciju, tādēļ nevarēšu sniegt atbalstu iesāktajiem projektiem vismaz līdz brīdim, kamēr situācija nebūs mainījusies. Zinu, ka esat tikpat sarūgtināti, cik es – pārsteigts. Šo 14 gadu laikā, kopš Latvijā darbojas labdarības fonds “Paaudze”, esam snieguši būtisku atbalstu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai un Madonas slimnīcai, sniedzot tai iespēju iegādāties nozīmīgu aprīkojumu. Kopā ar partneriem radījām mūzikas festivālu “Rīga–Jūrmala”, stiprinot Latvijas vārdu pasaules kultūrā. Festivāla idejas autors bija M. Fridmans. Atjaunojām Jaunpiebalgas Svētā Toma evaņģēliski luterisko baznīcu. Esam atbalstījuši izglītību, piešķirot stipendijas studentiem. Nesen uzsākām darbu pie latviešu un krievu mākslas muzeja izveides.

 

Es apstrīdēšu man piemērotās sankcijas un izteiktos apvainojumus. Kā jūs jau zināt, esmu aizrautīgs uzņēmējs, zinātnieks un filantrops, kuram reputācija ir būtiska.

 

Tomēr svarīgākais ir tas, ka patiesi ceru, ka var tikt rasts ātrs risinājums kara izbeigšanai Ukrainā.

 

Par spīti šī brīža situācijai, ar cerībām raugos nākotnē un ticu, ka rītdiena nāks ar jaunu, pozitīvāku dienas kārtību un mūsu projekti varēs turpināties.

 

Paldies par kopā paveikto!

 

Patiesā cieņā,

Pjotrs Avens