atpakaļ
PJOTRA AVENA ATKLĀTĀ VĒSTULE

Karš Ukrainā sāpīgi, neizdzēšami ievaino mūs visus un ikvienu personīgi.

 

Esmu no sirds pateicīgs visiem, un jo īpaši mūsu desmitiem tūkstošu darbinieku, miljoniem mūsu klientu un daudziem citiem cilvēkiem visā pasaulē par to, ko šobrīd darām, lai apturētu asinsizliešanu Ukrainā! Publiska prasība pēc nekavējošas vardarbības apturēšanas, atbalsts un palīdzība bēgļiem ir mūsu Eiropas humānisma aksioma. Visu šo laiku es un mani partneri sniedzam maksimālu atbalstu labdarības organizācijām, kas nodarbojas ar humanitāro palīdzību civiliedzīvotājiem Ukrainā.

 

Pirms vairākām dienām esmu paziņojis, ka atkāpjos no Alfa-Bank padomes priekšsēdētāja amata. Šobrīd nodarbojos ar aizstāvību pret ES sankcijām un apvainojumiem, lai varētu turpināt nodoties man sirdij tuvām lietām – tādām, kā mākslas un kultūras projektu atbalstīšana, kas veicina starptautisko sadarbību, tai skaitā arī Latvijā.

 

Mums visiem šobrīd jāsaglabā dvēseles un prāta spēks, lai apturētu asinsizliešanu Ukrainā. Tas, kas šobrīd notiek Ukrainā, ir smaga traģēdija abām brāļu tautām. Kā savulaik rakstīja Fjodors Dostojevskis: "Visas pasaules laime nav vienas asaras vērta uz nevainīga bērna vaiga".

 

Par Latvijas Ordeņa kapitula lēmumu komentārus nesniegšu, vienīgi vēlos teikt, ka tas mani pārsteidza un pazemoja. Tomēr esmu pateicīgs latviešu draugiem par uzmundrinājumu, atbalstu un pateicību par kopā paveikto Latvijas labā. Mēs tiksim pāri kopīgajām problēmām! Ceru, ka drīzumā man būs iespēja sniegt plašāku interviju.

 

Patiesā cieņā, Pjotrs Avens