Par fondu

Labdarība – tas ir īpašs dvēseles stāvoklis. Tā ir nesamierināšanās ar netaisnību, cieņa pret zināšanām, kultūru un mākslu. Šīs vērtības, kā arī emocionālā saikne ar Latviju kļuvusi par iemeslu Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” dibināšanai.
Atbalsts bērnu veselības aizsardzībai
Latvijas un Krievijas kultūras apmaiņas joma
Stipendijas un granti zinātnes jomā

Fondu 2008. gadā izveidojuši Pēteris un Jeļena Aveni, par fonda prioritātēm izvēloties atbalstu bērnu veselības aprūpei, projektus Latvijas-Krievijas kultūras sakaru jomā, kā arī stipendijas un grantus zinātnē.

Fonds “Paaudze” atbalsta jaunas idejas un sadarbības piedāvājumus. Projektu pieteikumi tiek pieņemti katru gadu līdz 30. septembrim. Novembra pirmajā nedēļā fonda padome pulcējas, lai izvēlētos projektus, kas tiks finansēti nākamajā gadā.

Fondu 2008. gadā dibināja Pjotrs un Elena Aveni. Savas pastāvēšanas laikā fonds ir iniciējis, organizējis un atbalstījis vairāk nekā 200 labdarības projektus veselības aprūpes un kultūras jomā.

 

Starp lielākajiem realizētajiem projektiem ir Jaunpiebalgas Svētā Toma baznīcas restaurācija, Dobeles mūzikas skolas akustiskās koncertzāles renovācija un būvniecība, Madonas slimnīcas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas aprīkojums ar jaunākajām tehnoloģijām, starptautiskā simfoniskās mūzikas festivāla Riga-Jurmala norise, atbalsts Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennālei, akadēmiskā krājuma “Latvija un latvieši” izdošana, grantu atbalsts Latvijas Universitātes studentiem.

1955. GADA 16. MARTĀ OĻEGA JANOVIČA AVENA ĢIMENĒ PIEDZIMA NĀKAMAIS UZŅĒMĒJS, VALSTSVĪRS UN MECENĀTS PĒTERIS OĻEGOVIČS AVENS. VIŅA VECTĒVS – LATVIEŠU STRĒLNIEKS, VIRSNIEKS JĀNIS AVENS – NĀCIS NO JAUNPIEBALGAS, DEVIES ARMIJĀ 1915. GADĀ, BET 1937. GADĀ REPRESĒTS.

1980 Pjotrs Avens ieguvis ekonomikas zinātņu kandidāta grādu Maskavas Valsts universitātē. Strādājis par pētnieku Krievijas Zinātņu akadēmijas Sistēmiskās analīzes institūtā un Starptautiskajā pielietojamās sistēmiskās analīzes institūtā (Austrija). Akadēmisko darbu turpina arī patlaban.

 
1990 Pjotrs Avens ar tēvu pirmoreiz apciemoja savu senču zemi – Zeikaru mājas Jaunpiebalgā, ko viņa vecvectēvs būvēja 19. gadsimta vidū. Šis notikums bija gan spēcīgs emocionāls iespaids, gan grūdiens padziļinātai ģimenes vēstures un Latvijas kultūras izpētei.
 
90. GADU SĀKUMĀ Pjotrs Avens aktīvi iesaistījās valsts pārvaldē un ekonomisko reformu veikšanā: bija PSRS Ārlietu ministrijas padomnieks, vadīja Krievijas Federācijas Ārējo ekonomisko sakaru ministriju un pārstāvēja Krievijas Federācijas prezidentu sakaros ar Lielā septītnieka valstīm.
 
KOPŠ 1994. 18 gadu garumā Pjotrs Avens bijis “Alfa-bankas” prezidenta amatā, bet šobrīd ir “Alfa-bankas” direktoru padomes priekšsēdētājs. Viņa vadībā banka sāka regulāri ieguldīt līdzekļus dažādās labdarības iniciatīvās. To vidū ir smagi slimu bērnu glābšanas programma “Dzīvības līnija”, atbalsts dabas aizsardzības pasākumiem, rūpes par mākslas attīstību un kultūras vērtību saglabāšanu, dažādas stipendijas un granti. Pjotrs Avens kļuvis arī par vienu no krievvalodīgo ebreju nacionālās pašidentitātes nostiprināšanas fonda “Genesis” dibinātājiem.
 
2004 Žurnāls “Institutional Investor” nosauca viņu par labāko vadītāju Krievijas finanšu pakalpojumu sektorā.
"Mana tēva priekšteči ir no Latvijas. Es izjūtu emocionālu tuvību ar šo valsti, tāpēc nolēmu šeit izveidot savu Labdarības fondu. Ļoti ceru, ka uz manu aicinājumu atsauksies arī vietējie un turīgie cilvēki...”
Pēteris Avens

Pēteris Avens ir Maskavas Lielā teātra atbalsta biedrības dalībnieks un starptautiska līmeņa mākslas kolekcionārs. Viņam pieder pasaules plašākā “Sudraba laikmeta” mākslinieku darbu kolekcija. Pēteris Avens kolekcionē arī padomju aģitācijas un Rīgas mākslas porcelānu, kā arī Latvijas mākslinieku darbus. Viņa kolekcijas priekšmeti regulāri tiek nodoti publiskai apskatei Latvijas, Krievijas un citu valstu muzejos un privātās galerijās.