Uzņēmēji un mecenāti, kas uzreiz pēc Krievijas armijas iebrukuma Ukrainā, atklāti nosodīja karu un norādīja uz savu gatavību sniegt maksimālu atbalstu labdarības organizācijām, kas iesaistītas humanitārās palīdzības sniegšanā Ukrainas karā cietušajiem, līdz šim jau veikuši ziedojumus 150 miljonu dolāru apmērā. Iegūstot iespēju rīkoties ar sankcijām pakļautajiem finanšu līdzekļiem, minēto atbalstu plānots būtiski palielināt.
“Es un mani partneri vēlamies pierādīt, ka noteiktie ierobežojumi ir nepamatoti, un panākt to atcelšanu, lai atsāktu sabiedriskās aktivitātes, kuru mērķis ir cīnīties pret humanitāro katastrofu, ko izraisījis karš Ukrainas teritorijā. Īpaši uztraucos arī par tiem, kuriem daudzus gadus esam palīdzējuši Latvijā. Veselības un kultūras iestādes jau šobrīd strādā maksimālo iespēju robežās. Ļoti vēlos turpināt programmas Labdarības fonda “Paaudze” aprūpē esošo organizāciju atbalstam”, par nākotnes plāniem stāsta fonda dibinātājs Pjotrs Avens.
Lai rastu iespēju sniegt plašāku atbalstu Latvijas valstij dažādu ar Ukrainas bēgļu uzņemšanu saistīto jautājumu risināšanā, Labdarības fonds “Paaudze” ir izteicis gatavību dialogam ar ministrijām un valsts iestādēm par iespējām atcelt ierobežojumus labdarības un filantropiskām aktivitātēm, kuru mērķis ir atbalstīt bēgļu palīdzības fondus, medicīnas organizācijas un saglabāt Latvijas kultūras mantojumu. Turklāt, fonds gatavo pieteikumu bezpeļņas Tolerances un savstarpējās palīdzības centra izveidei Rīgā, kura uzdevumi būs vispārējs atbalsts bēgļiem, viņu rehabilitācija, integrācija vidē un jaunu darba vietu radīšana.