Teātra un kino aktieris, režisors, teātra “Satirikon” mākslinieciskais vadītājs Konstantīns Raikins (attēlā) būtu gandarīts, ja Rīgā tiktu iekārtots memoriālais muzejs viņa tēvam – padomju estrādes satīriķim, sava laika superzvaigznei Arkādijam Raikinam (1911-1987), tikai vispirms ir jāatrod šī muzeja mākslinieciskā ideja.
K.Raikins šodien preses konferencē pastāstīja, ka tēvs tieši Dzintaru koncertzālē pirms daudziem gadiem pirmo reizi noskatījies dēla veidoto monoizrādi. Viņš vienmēr slavējis dēla veikumu un neesot bijis stingrs kritiķis. A.Raikinam nebija pedagoga dotību, viņš jebkuru epizodi vai tēlu spējis ģeniāli parādīt, bet neviens, izņemot viņu pašu, to nav spējis atkārtot.
Par estrādes pašreizējo stāvokli K.Raikins izteicās ļoti kritiski – ir atsevišķi talantīgi mākslinieki, bet viņiem pietrūkst kultūras un izglītības, bet galvenais – estrādes mākslā nav sava Konstantīna Staņislavska, kurš spēja pacelt krievu teātra līmeni.
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī šovakar būs K.Raikina monoizrāde, kas veltīta tēva A.Raikina 100.jubilejai, “Vismīļākais: Tēvs. Profesija. Dzeja.”.
Monoizrāde ir par K.Raikina bērnību, daiļradi un tēvu. Kaut arī iestudējumā skan pazīstamu krievu literātu – Aleksandra Puškina, Nikolaja Zabolocka, Osipa Mandelštama un Nikolaja Rubcova – dzeja un paša K.Raikina stāsti, nav divu vienādu izrāžu, jo viss ir atkarīgs no skatītāja – publikas noskaņojuma un reakcijām.
K.Raikins ir dzimis 1950.gadā Ļeņingradā, slavenā padomju satīriķa A.Raikina ģimenē.
1971.gadā viņš absolvēja Ščukina vārdā nosaukto teātra skolu un uzreiz sāka strādāt teātra “Sovremeņņik” trupā, kur spēlēja desmit gadus. Pēc tam viņš sāka aktiera gaitas Maskavas teātrī “Satirikon”, bet kopš 1988.gada viņš ir teātra “Satirikon” mākslinieciskais vadītājs.
Aktieris divas reizes kļuvis par teātra prēmijas “Zelta maska” laureātu, kā arī Konstantīna Staņislavska prēmijas “Hrustaļnaja Turandot” un teātra prēmijas “Kumir” laureātu.
Izrādi skatītājiem Rīgā piedāvā Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze”.