Noslēgumam tuvojas topošo Dakteru Klaunu apmācības process, kas sākās 2013. gada martā. Jau jūnijā 17 dalībnieki dosies pie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazajiem pacientiem.Viena no Dakteru Klaunu svarīgākajām atribūtikām ir vizuālais tēls – visā pasaulē dakteru klaunu vienojošais vizuālais elements ir sarkanais klauna deguns, savukārt, pārējās detaļas ir individualizētas un cieši saistītas ar katra dalībnieka izstrādāto tēlu un raksturu.
22. maijā plks. 11:00 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bibliotēkā notika Latvijas dizaineru – Elitas Patmalnieces un Natālijas Jansones meistarklase, kurā viņas palīdzēja topošajiem Dakteriem Klauniem izstrādāt darbam nepieciešamos tērpus un atrast piemērotākos aksesuārus.
“Diezgan bieži daudziem cilvēkiem Daktera Klauna vizualitāte asociējas ar cirka klauna estētiku – ar spilgti krāsotu seju un uzrunājošu kostīmu. Dakteru Klaunu un cirka klaunus apvieno sarkanais klauna deguns, bet kopīgais vizuālais tēls ir diezgan atšķirīgs – klauniem, kas strādā slimnīcā, nav koša grima, viņu atribūtika ir pietuvināta mūsu ikdienai, to papildina daži spilgti un individuāli akcenti. Elita Patmalniece un Natālija Jansone palīdzēja atrast šīs detaļas, ieskicēt zīmējumos vizuālos tēlus un piemeklēt, kā tos realizēt praksē,” – stāsta viena no biedrības Dr.Klauns dibinātājām un vadītājām Marianna Milovska.
Klaunu terapiju, kas kļūst aizvien izplatītāka visā pasaulē, pirmo reizi sāka praktizēt 1986.gadā ASV, šobrīd pasaulē darbojas vairāk kā 30 dakteru klaunu organizācijas. Dakteru klaunu projektu īsteno biedrība Dr.Klauns sadarbībā ar Bērnu slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union un P.Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu.
Dakteris Klauns ir īpaši sagatavots profesionālis. Viņa darba arsenālā ir gan aktierdarba iemaņas, spēja kontaktēties ar bērniem, prasme smīdināt un rādīt trikus, gan īpaša psiholoģiskā sagatavotība, gan zināšanas par ārstniecības procesu, medicīniskām procedūrām, kā arī spēja improvizēt un elastīgi reaģēt netipiskās situācijās. Dakteru Klaunu terapiju pielieto bērniem, kam nepieciešama ilgstoša ārstēšana un tie pārdzīvo psiholoģisku diskomfortu, kas nereti saglabājas pat pēc ārstēšanas beigām. Spēle, komunikācija, smiekli atgriež bērnu viņa ierastajā pasaulē pat slimnīcas apstākļos. Darbības mērķis ir palīdzēt bērniem aizmirst bailes, sāpes, dažādas negatīvas emocijas, kas nereti ir ārstniecības procesa psiholoģiskās sastāvdaļas.
Marianna Milovska, Dr.Klauns biedrības vadītāja, 29259971, [email protected] | Inga Vasiļjeva, 29276111, [email protected] |